Pervedimo mokesčio pokytis: startuoliai ir investuotojai atkreipia dėmesį! Vaizdas

Pervedimo mokesčio pokytis: startuoliai ir investuotojai atkreipia dėmesį!

2021 metai yra tie metai, kuriais pasikeis keletas dalykų įstatymų ir kitų teisės aktų srityje. Tai pasakytina ir apie pervedimo mokestį. 12 m. Lapkričio 2020 d. Atstovų Rūmai patvirtino sąskaitą dėl pervedimo mokesčio koregavimo. Šios sąskaitos tikslas yra pagerinti pradedančiųjų padėtį būsto rinkoje investuotojų atžvilgiu, nes investuotojai dažnai per greitai įsigyja namą, ypač (didesniuose) miestuose. Dėl to pradedantiesiems tampa vis sunkiau įsigyti namą. Šiame tinklaraštyje galite perskaityti, kurie pakeitimai bus taikomi abiem kategorijoms nuo 1 m. Sausio 2021 d. Ir į ką turėtumėte atkreipti dėmesį.

Dvi priemonės

Siekiant įgyvendinti aukščiau aprašytą sąskaitos tikslą, nuo 2021 m. Pervedimo mokesčio srityje bus atlikti du pakeitimai arba bent jau priemonės. Tikimasi, kad tai padidins pradedančiųjų pirkėjų būsto sandorių skaičių ir sumažinti investuotojų būsto sandorius.

Pirmoji priemonė šiame kontekste taikoma pradedantiesiems ir trumpai tariant, tai reiškia atleidimą nuo pervedimo mokesčio. Kitaip tariant, pradedantiesiems nebereikia mokėti pervedimo mokesčio nuo 1 m. Sausio 2021 d., Todėl būsto pirkimas jiems tampa daug pigesnis. Dėl išimties visos išlaidos, susijusios su būsto pirkimu, priklausomai nuo būsto vertės padidėjimo, tikrai sumažės. Atkreipkite dėmesį: atleidimas nuo mokesčio yra vienkartinis, o būsto kaina nuo 400,000 m. Balandžio 1 d. Negali būti didesnė kaip 2021 1 EUR. Be to, atleidimas nuo mokesčio taikomas tik tada, kai nekilnojamasis turtas perduodamas civilinės teisės notare 2021 d. Arba vėliau. XNUMX m. Sausio mėn. Ir pirkimo sutarties pasirašymo momentas nėra lemiamas.

Kita priemonė yra susijusi su investuotojais ir reiškia, kad jų įsigijimai nuo 1 m. Sausio 2021 d. Bus apmokestinami didesniu bendruoju tarifu. Minėta data ši norma bus padidinta nuo 6% iki 8%. Skirtingai nei pradedantiesiems, investuotojams tampa brangiau įsigyti namą. Jiems bendros išlaidos, susijusios su būsto pirkimu, padidės dėl padidėjusio pardavimo mokesčio tarifo. Beje, šis tarifas neapmokestina ne tik gyvenamųjų namų, įskaitant verslo patalpas, įsigijimo, bet ir įsigyjamų būstų, kurie nebus naudojami arba bus laikinai naudojami kaip pagrindinė gyvenamoji vieta. Atsižvelgiant į tai, pagal perkėlimo mokesčio koregavimo sąskaitos aiškinamąjį memorandumą apsvarstykite, pavyzdžiui, poilsio namus, namus, kuriuos tėvai perka savo vaikui, ir namus, kuriuos perka ne fiziniai asmenys, o juridiniai asmenys asmenų, tokių kaip būsto korporacijos.

Pradedantysis ar investuotojas?

Bet kokią priemonę turėtumėte nepamiršti? Kitaip tariant, ar esate startuolis, ar investuotojas? Ar atsakymas į šį klausimą gali būti laikomas tuo, ar kas nors iš tikrųjų pirmą kartą žengia į būsto savininkų gyvenamą rinką ir niekada dar nėra įsigijęs būsto. Tačiau kam taikoma lengvata pradedantiesiems ir kam taikomas apyvartos mokesčio tarifo padidinimas, nėra nustatyta remiantis šiuo kriterijumi. Išimčiai nesvarbu, ar jūs, kaip pirkėjas, jau turite būstą anksčiau. Kitaip tariant, namas nebūtinai turi būti pirmasis jūsų namų savininkas, kad galėtumėte pasinaudoti išimtimi.

Pervedimo mokesčio koregavimo sąskaitoje naudojamas visiškai kitas atskaitos taškas. Tai, ar jus galima priskirti startuoliams ir ar dėl to turite galimybę atleisti nuo starterio, priklauso nuo trijų kaupiamų kriterijų. Kriterijai yra šie:

  • Įgijėjo amžius. Norėdami būti laikomi startuoliu, turite būti nuo 18 iki 35 metų. Viršutinė 35 riba naudojama sąskaitoje, nes AFM tyrimas parodė, kad vidutiniškai sunkiau padengti pirkėjo išlaidas, kai amžius yra 35 metai. Be to, norint taikyti išimtį, taikant apatinę 18 metų ribą, taikomas reikalavimas, kad esate pilnametis. Šios apatinės ribos tikslas yra užkirsti kelią netinkamam startuolių išimties naudojimui: teisėtiems atstovams neįmanoma pasinaudoti išimtimi perkant namą nepilnamečio vaiko vardu. Be to, amžiaus apribojimai turi būti taikomi vienam įsigyjančiam asmeniui, net jei kelis namus kartu įsigyja keli įgijėjai. Jei vienas iš įgijėjų yra vyresnis nei 15 metų, šiam pirkėjui taikoma ši nuostata: jo paties atleidimas nuo mokesčio nėra.
  • Pirkėjas anksčiau netaikė šios išimties. Kaip minėta, pradedančiųjų lengvata gali būti naudojama tik vieną kartą. Norėdami įsitikinti, kad ši taisyklė nėra pažeista, turite aiškiai, tvirtai ir be jokių išlygų raštu pareikšti, kad anksčiau netaikėte pradžios išimties. Šis rašytinis pareiškimas turi būti pateiktas civilinės teisės notarui, kad būtų galima pasinaudoti atleidimu nuo pervedimo mokesčio. Iš esmės civilinės teisės notaras gali remtis šiuo rašytiniu pareiškimu, nebent jis žinojo, kad šis pareiškimas buvo išduotas neteisingai. Jei vėliau paaiškės, kad jūs, kaip įsigyjantis asmuo, anksčiau taikėte išimtį, nepaisant paskelbto pareiškimo, vis tiek bus atliktas papildomas įvertinimas.
  • Namo naudojimas ne laikinai kaip pagrindinė įsigyjančiojo gyvenamoji vieta. Kitaip tariant, pradedančiųjų išimtis taikoma tik pirkėjams, kurie iš tikrųjų gyvens namuose. Atsižvelgiant į šią sąlygą, taip pat būtina, kad jūs, kaip pirkėjas, aiškiai, tvirtai ir be išlygų raštu pareikštumėte, kad namas bus naudojamas ne laikinai, o kaip pagrindinė gyvenamoji vieta, taip pat pateikti šį rašytinį pareiškimą civilinės teisės notaras iki įsigijimo, jei įsigyjamas per jį. Laikinas naudojimas reiškia, pavyzdžiui, namo nuomą arba naudojimą kaip atostogų namą. Pagrindinė gyvenamoji vieta apima registraciją kongregacijoje ir gyvenimo joje kūrimą (įskaitant sportinę veiklą, mokyklą, maldos vietą, vaikų priežiūrą, draugus, šeimą). Jei, kaip įgijėjas, nuo 1 m. Sausio 2021 d. Nesinaudosite naujuoju namu kaip pagrindine gyvenamąja vieta arba tik laikinai, vis tiek būsite apmokestinti taikant bendrą 8 proc.

Šių kriterijų įvertinimas ir atsakymas į klausimą, ar jūs turite teisę taikyti išimtį, atliekamas įsigyjant namą. Tiksliau, tai yra momentas, kai pardavimo aktas surašomas pas notarą. Prieš pat notarinio akto įvykdymą notarui taip pat turi būti pateiktas rašytinis pareiškimas dėl antrosios ir trečiosios sąlygų. Pirkimo sutarties pasirašymo momentas nėra svarbus išduodant rašytinį pareiškimą, kaip ir įsigyjant startuolių išimtį.

Būsto pirkimas yra svarbus žingsnis tiek pradedančiajam, tiek investuotojui. Ar norite sužinoti, kuriai kategorijai priklausote ir į kokias priemones turite atsižvelgti nuo 2021 m. Ar jums reikia pagalbos teikiant pareiškimą, reikalingą išimtims? Tada susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai yra nekilnojamojo turto ir sutarčių teisės ekspertai ir mielai jums teikia pagalbą bei patarimus. Mūsų teisininkai taip pat mielai padės jums tolesniame procese, pavyzdžiui, sudarant ar tikrinant pirkimo sutartį.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.