Partnerystės modernizavimo įstatymo projektas

Partnerystės modernizavimo įstatymo projektas

Iki šios dienos Nyderlandai turi tris teisines bendrijų formas: ūkinę bendriją, tikrąją bendriją (VOF) ir komanditinę ūkinę bendriją (CV). Jie daugiausia naudojami mažose ir vidutinėse įmonėse (MVĮ), žemės ūkio ir paslaugų sektoriuose. Visos trys partnerystės formos grindžiamos 1838 m. Priimtu reglamentu. Kadangi dabartinis įstatymas laikomas labai pasenusiu ir nepakankamu verslininkų ir specialistų poreikiams tenkinti, kai kalbama apie atsakomybę ar partnerių įstojimą ir pasitraukimą, Partnerystės modernizavimo įstatymo projektas yra pateiktas nuo 21 m. Vasario 2019 d. Šio įstatymo projekto tikslas yra pirmiausia sukurti modernią prieinamą schemą, kuri palengvintų verslininkus, suteiktų tinkamą apsaugą kreditoriams ir prekybos saugumą.

Ar esate vienos iš 231,000 1 partnerių Nyderlanduose įkūrėjas? O gal planuojate užmegzti partnerystę? Tuomet išmintinga nepamiršti Partnerystės modernizavimo įstatymo projekto. Nors šis įstatymo projektas iš esmės įsigaliotų 2021 m. Sausio XNUMX d., Atstovų Rūmuose dar nebuvo balsuota. Jei per internetines konsultacijas teigiamai gautas Partnerystės modernizavimo įstatymo projektas iš tikrųjų bus priimtas Atstovų rūmų dabartine forma, kai kurie dalykai ateityje jums, kaip verslininkui, pasikeis. Toliau bus aptarta keletas svarbių siūlomų pakeitimų.

Išskirkite profesiją ir verslą

Visų pirma, bendrijai vietoj trijų teisinių formų priklausys tik dvi teisinės formos, tai yra bendrija ir komanditinė ūkinė bendrija, ir toliau atskirai atskirti bendriją nuo VOF nebus. Kalbant apie pavadinimą, partnerystė ir VOF išliks, tačiau skirtumai tarp jų išnyks. Dėl pokyčių bus neryškus esamas skirtumas tarp profesijos ir verslo. Jei norite sukurti verslininko partnerystę, dabar vis tiek turite apsvarstyti, kurią teisinę formą ketinate pasirinkti - partnerystę ar VOF. Galų gale, bendradarbiaujant yra bendradarbiaujama dėl profesinės veiklos, o su VOF - verslo veikla. Profesija daugiausia susijusi su nepriklausomomis profesijomis, kuriose svarbiausia darbą atliekančio asmens asmeninės savybės, pavyzdžiui, notarai, buhalteriai, gydytojai, teisininkai. Bendrovė yra labiau komercinėje srityje, o pagrindinis tikslas yra uždirbti pelną. Įsigaliojus Partnerystės modernizavimo įstatymo projektui, šio pasirinkimo galima atsisakyti.

Atsakomybė

Dėl perėjimo iš dviejų į tris partnerystes atsakomybės kontekste taip pat išnyks skirtumas. Šiuo metu tikrosios bendrijos partneriai atsako tik už lygias dalis, o VOF partneriai - už visą sumą. Įsigaliojus Partnerystės modernizavimo įstatymo projektui, visi partneriai (be bendrovės) solidariai bus atsakingi už visą sumą. Tai reiškia didelį pasikeitimą, pavyzdžiui, buhalterių, civilinės teisės notarų ar gydytojų „buvusiose bendriose bendrijose“. Tačiau jei kita šalis specialiai pavedė pavedimą tik vienam partneriui, tai atsakomybė taip pat tenka tik šiam partneriui (kartu su įmone), išskyrus kitus partnerius.

Kaip partneris, ar jūs prisijungiate prie partnerystės įsigaliojus Partnerystės modernizavimo įstatymo projektui? Tokiu atveju dėl pakeitimo jūs esate atsakingi tik už įmonės skolas, kurios atsiras po įrašo, o ne taip pat ir už skolas, kurios jau buvo atsiradusios iki jūsų įėjimo. Ar norėtumėte pasitraukti iš partnerio? Tada jūs būsite paleistas ne vėliau kaip po penkerių metų nuo atsakomybės už įmonės įsipareigojimus pabaigos. Beje, kreditorius pirmiausia turės pareikšti ieškinį pačiai bendrijai dėl negrąžintų skolų. Tik jei įmonė negali sumokėti skolų, kreditoriai gali prisiimti solidarią partnerių atsakomybę.

Juridinis asmuo, pagrindas ir tęsinys

Partnerystės modernizavimo įstatymo projekte partnerystės taip pat automatiškai priskiriamos savo juridiniam asmeniui, atsižvelgiant į pakeitimus. Kitaip tariant: partnerystės, kaip ir NV ir BV, tampa nepriklausomomis teisių ir pareigų turėtojomis. Tai reiškia, kad partneriai taps nebe individualiai, o bendrai turto, priklausančio bendram turtui, savininkais. Bendrovė taip pat gaus atskirą turtą ir likvidų turtą, kuris nėra maišomas su privačiu partnerių turtu. Tokiu būdu bendrijos taip pat gali savarankiškai tapti nekilnojamojo turto savininku įmonės vardu sudarytomis sutartimis, kurių neprivalo kiekvieną kartą pasirašyti visi partneriai, ir gali lengvai jas perleisti.

Skirtingai nei NV ir BV, įstatymo projektas nereikalauja notaro įsikišimo naudojant notaro aktą ar pradinį kapitalą steigiant partnerystes. Šiuo metu nėra teisinės galimybės įsteigti juridinį asmenį be notaro įsikišimo. Šalys gali užmegzti partnerystę sudarydamos bendradarbiavimo sutartį tarpusavyje. Susitarimo forma yra laisva. Standartinę bendradarbiavimo sutartį lengva rasti ir atsisiųsti internetu. Tačiau norint išvengti neaiškumų ir brangių procedūrų ateityje, patariama į bendradarbiavimo susitarimų sritį įtraukti specializuotą teisininką. Ar norėtumėte daugiau sužinoti apie bendradarbiavimo sutartį? Tada susisiekite su Law & More specialistai.

Be to, Partnerystės modernizavimo įstatymo projektas suteikia verslininkui galimybę tęsti įmonės veiklą, kai kitas partneris pasitraukia. Partnerystė nebereikia pirmosios nutraukti ir išliks, nebent susitarta kitaip. Jei partnerystė nutraukiama, likęs partneris gali tęsti įmonę kaip individuali įmonė. Likvidavus tęsiant veiklą, jis bus perduotas visuotiniu pavadinimu. Šiuo atveju sąskaitoje vėl nereikalaujamas notaro aktas, tačiau reikalaujama laikytis formalių reikalavimų, reikalingų pristatant registruotą turtą perduoti.

Trumpai tariant, jei sąskaita bus priimta dabartine forma, jums, kaip verslininkui, bus ne tik lengviau įkurti įmonę partnerystės forma, bet ir tęsti ją bei galbūt palikti ją išėjus į pensiją. Tačiau įsigaliojus Partnerystės modernizavimo įstatymo projektui, reikia nepamiršti daugybės svarbių klausimų, susijusių su juridiniu asmeniu ar atsakomybe. At Law & More suprantame, kad, priėmus šį naują teisės aktą, vis tiek gali kilti daug klausimų ir neaiškumų, susijusių su pokyčiais. Ar norėtumėte sužinoti, ką jūsų įmonei reiškia Modernizacijos partnerystės įstatymo įsigaliojimas? Arba norite likti informuotas apie šį įstatymo projektą ir kitus aktualius teisinius pokyčius bendrovių teisės srityje? Tada susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai yra įmonių teisės ekspertai ir laikosi asmeninio požiūrio. Jie mielai suteiks jums papildomos informacijos ar patarimų!

Law & More