Greičiau tapkite Olandijos piliečiu per pasirinkimo procedūrą

Greičiau tapkite Olandijos piliečiu per pasirinkimo procedūrą

Jūs gyvenate Olandijoje ir jums tai labai patinka. Todėl galbūt norėsite įgyti Nyderlandų pilietybę. Tapti olandu galima natūralizacijos būdu arba pasirinkus. Galite greičiau kreiptis dėl Nyderlandų pilietybės pasinaudodami pasirinkimo procedūra; Be to, šios procedūros išlaidos yra žymiai mažesnės. Kita vertus, pasirinkimo procedūra kelia griežtesnius reikalavimus. Šiame tinklaraštyje galite perskaityti, ar atitinkate šiuos reikalavimus ir kokių patvirtinančių dokumentų reikia norint pasiekti sėkmingą rezultatą.

Atsižvelgiant į sudėtingą proceso pobūdį, patartina samdyti advokatą, kuris padėtų jums atlikti procesą ir sutelktų dėmesį į jūsų konkrečią ir individualią situaciją. 

Sąlygos

Galite kreiptis dėl Nyderlandų pilietybės šiais atvejais:

  • Esate pilnametė, gimėte Nyderlanduose ir nuo gimimo gyvenate Nyderlanduose. Jūs taip pat turite galiojantį leidimą gyventi.
  • Gimėte Nyderlanduose ir neturite pilietybės. Jūs gyvenate Nyderlanduose su galiojančiu leidimu gyventi bent trejus metus iš eilės.
  • Nuo tos dienos, kai jums sukako ketveri metai, gyvenote Nyderlanduose, visada turėjote galiojantį leidimą gyventi ir vis dar turite galiojantį leidimą gyventi.
  • Esate buvęs Nyderlandų pilietis ir bent vienerius metus gyvenote Nyderlanduose, turėdamas galiojantį nuolatinį arba terminuotą leidimą gyventi su nelaikinamu tikslu. Atkreipkite dėmesį, kad jei jūsų pilietybė kada nors buvo atimta dėl to, kad jos atsisakėte, jūs negalite kreiptis dėl pasirinkimo.
  • Su Nyderlandų piliečiu buvote susituokę mažiausiai trejus metus arba bent trejus metus turite registruotą partnerystę su Nyderlandų piliečiu. Jūsų santuoka arba registruota partnerystė yra nepertraukiama su tuo pačiu Nyderlandų piliečiu ir nepertraukiamai gyvenote Nyderlanduose, turėdami galiojantį leidimą gyventi bent 15 metų.
  • Jūs esate 65 metų ar vyresni ir nepertraukiamai gyvenote Nyderlandų Karalystėje mažiausiai 15 metų, turėdami galiojantį leidimą gyventi prieš pat patvirtinimą apie Nyderlandų pilietybės įgijimą.

Jei gimėte, įvaikinote arba susituokėte iki 1 m. sausio 1985 d., yra dar trys atskiri atvejai, kuriais galite pasirinktinai prašyti Nyderlandų pilietybės:

  • Jūs gimėte iki 1 m. sausio 1985 d. olandės motinai. Jūsų tėvas neturėjo Nyderlandų pilietybės jūsų gimimo metu.
  • Jūs buvote nepilnametę iki 1 m. sausio 1985 d. moteris, kuri tuo metu turėjo Nyderlandų pilietybę.

Iki 1 m. sausio 1985 d. buvote vedęs ne olandą ir dėl to praradote Nyderlandų pilietybę. Jei neseniai išsiskyrėte, pasirinkimo pareiškimą pateiksite per vienerius metus nuo santuokos iširimo. Norėdami pateikti šią deklaraciją, neprivalote gyventi Nyderlanduose.

Jei nepriklausote nė vienai iš pirmiau minėtų kategorijų, greičiausiai jūs negalite dalyvauti pasirinkimo procese.

Prašymas

Prašymas dėl Nyderlandų pilietybės pasirenkamas teikiamas savivaldybėje. Norėdami tai padaryti, turite turėti galiojantį asmens tapatybės dokumentą ir gimimo liudijimą iš savo kilmės šalies. Taip pat turite turėti galiojantį leidimą gyventi arba kitą teisėto gyvenimo įrodymą. Savivaldybėje turite pareikšti, kad pareišksite savo įsipareigojimą per Nyderlandų pilietybės įgijimo ceremoniją. Tai darydami pareiškiate, kad žinote, kad Nyderlandų Karalystės įstatymai taip pat bus taikomi jums. Be to, daugeliu atvejų turėsite atsisakyti dabartinės pilietybės, nebent galėsite remtis atleidimo pagrindu.

Susisiekite su mumis

Turite klausimų dėl imigracijos teisės, ar norėtumėte, kad padėtume jums su pasirinkimo procedūra? Tada nedvejodami susisiekite su advokatu Aylin Selamet adresu Law & More at aylin.selamet@lwandmore.nl arba Ruby van Kersbergen, advokatas adresu Law & More at ruby.van.kersbergen@lwandmore.nl arba skambinkite mums +31 (0)40-3690680.

Law & More