Alimentai, kada atsikratysi?

Alimentai, kada atsikratysi?

Jei santuoka galiausiai nepasiteisins, jūs ir jūsų partneris galite nuspręsti skirtis. Tai dažnai lemia alimentų prievolę jums arba jūsų buvusiam partneriui, priklausomai nuo jūsų pajamų. Alimentų prievolę gali sudaryti vaiko ar partnerio alimentai. Bet kiek laiko už tai reikia mokėti? Ir ar galima jo atsikratyti?

Vaiko išlaikymo trukmė

Galime trumpai kalbėti apie vaiko išlaikymą. Taip yra todėl, kad vaiko išlaikymo trukmę nustato įstatymas ir nuo jos negalima nukrypti. Pagal įstatymą alimentai vaikui turi būti mokami tol, kol vaikui sukaks 21 metai. Kartais prievolė mokėti alimentus gali baigtis sulaukus 18 metų. Tai priklauso nuo jūsų vaiko ekonominės nepriklausomybės. Jei jūsų vaikas yra vyresnis nei 18 metų, turi socialinio lygio pajamas ir nebesimoko, jis laikomas galinčiu pasirūpinti savimi finansiškai. Jums tai reiškia, kad nors jūsų vaikui dar nėra 21 metų, jūsų vaiko išlaikymo prievolė pasibaigia.

Sutuoktinių išlaikymo trukmė 

Be to, dėl partnerio alimentų įstatyme yra nustatytas terminas, kuriam pasibaigus alimentų prievolė baigiasi. Skirtingai nuo vaiko išlaikymo, buvę partneriai gali nuo to nukrypti, sudarydami kitus susitarimus. Tačiau ar jūs ir jūsų buvęs partneris nesusitarėte dėl partnerio alimentų trukmės? Tada taikomas įstatymo nustatytas terminas. Nustatant šį terminą labai svarbu skyrybų momentas. Čia skiriamos skyrybos iki 1 m. liepos 1994 d., skyrybos nuo 1 m. liepos 1994 d. iki 1 m. sausio 2020 d. ir skyrybos po 1 m. sausio 2020 d.

Išsituokęs po 1 m. sausio 2020 d

Jei išsiskyrėte po 1 m. sausio 2020 d., išlaikymo prievolė iš esmės bus taikoma pusę santuokos trukmės, bet ne ilgiau kaip 5 metus. Tačiau yra trys šios taisyklės išimtys. Pirmoji išimtis taikoma, jei jūs ir jūsų buvęs partneris turite bendrų vaikų. Iš tikrųjų tokiu atveju sutuoktinių išlaikymas nutrūksta tik tada, kai jauniausiam vaikui sukanka 12 metų. Antra, jei santuoka truko ilgiau nei 15 metų, kai alimentų gavėjas turi teisę į AOW per dešimt metų, partnerio alimentai tęsiami iki AOW pradžios. Galiausiai partnerio alimentai baigiasi po dešimties metų tais atvejais, kai alimentų mokėtojas gimė 1 m. sausio 1970 d. arba anksčiau, santuoka truko ilgiau nei 15 metų, o alimentų mokėtojas AOW gaus tik po daugiau nei dešimties metų.

Išsituokęs nuo 1 m. liepos 1994 d. iki 1 m. sausio 2020 d

Partnerio alimentai tiems, kurie išsiskyrė nuo 1 m. liepos 1994 d. iki 1 m. sausio 2020 d., trunka iki 12 metų, nebent jūs neturite vaikų ir santuoka truko trumpiau nei penkerius metus. Tokiais atvejais sutuoktinio išlaikymas trunka tol, kol trunka santuoka.

Išsituokęs iki 1 m. liepos 1994 d

Galiausiai, buvusiems partneriams, kurie išsiskyrė iki 1 m. liepos 1994 d., įstatyme nenumatytas terminas. Jei jūs ir jūsų buvęs partneris nieko nesusitarėte, partnerio išlaikymas bus tęsiamas visą gyvenimą.

Kitos galimybės nutraukti paramą sutuoktiniams 

Sutuoktinių išlaikymo atveju yra keletas kitų situacijų, kai išlaikymo prievolė pasibaigia. Tai apima, kai:

  • Jūs ir jūsų buvęs partneris kartu sutariate, kad alimentų prievolė nutrūksta;
  • Jūs arba jūsų buvęs partneris miršta;
  • Išlaikymo gavėjas susituokia su kitu asmeniu, gyvena kartu arba sudaro civilinę partnerystę;
  • Alimentų mokėtojas nebegali mokėti alimentų; arba
  • Išlaikymo gavėjas turi pakankamai savarankiškų pajamų.

Taip pat yra galimybė abipusiai keisti sutuoktinių išlaikymo dydį. Ar jūsų buvęs partneris nesutinka su pakeitimu? Tada galite to prašyti ir teisme. Norėdami tai padaryti, turite turėti rimtą priežastį, pavyzdžiui, dėl pajamų pasikeitimo.

Ar jūsų buvęs partneris nori pakeisti ar nutraukti alimentus, o jūs nesutinkate? O gal esate alimentų mokėtojas ir norite panaikinti savo prievolę mokėti alimentus? Jei taip, susisiekite su vienu iš mūsų teisininkų. Mūsų skyrybų teisininkai yra jūsų paslaugoms teikdami asmenines konsultacijas ir mielai padės atlikti visus teisinius veiksmus.

Law & More