Atsistatydinimo aktas

Atsistatydinimo aktas

Skyrybos apima daug

Skyrybų procesą sudaro keli žingsniai. Kokius veiksmus reikia atlikti, priklauso nuo to, ar turite vaikų ir ar iš anksto susitarėte dėl susitarimo su būsimu buvusiu partneriu. Apskritai reikėtų laikytis šios standartinės procedūros. Pirmiausia teismui reikia pateikti prašymą nutraukti santuoką. Tai gali būti vienašalė paraiška arba bendra paraiška. Pasirinkus pirmąjį variantą, partneris pateikia tik peticiją. Jei pateikiama bendra peticija, jūs ir jūsų buvęs partneris pateikia peticiją ir susitaria dėl visų susitarimų. Šiuos susitarimus galite sudaryti tarpininko ar teisininko skyrybų pakte. Tokiu atveju teismo posėdžio nebus, tačiau gausite sprendimą dėl skyrybų. Gavę sprendimą dėl santuokos nutraukimo, advokatas gali surašyti atsistatydinimo aktą. Atsistatydinimo aktas yra pareiškimas, kad atkreipėte dėmesį į teismo priimtą sprendimą dėl santuokos nutraukimo ir sprendimo neskųsite, o tai reiškia, kad jį galima nedelsiant užregistruoti savivaldybėje. Pagal įstatymą išsiskirsite tik po to, kai sprendimas bus įrašytas į savivaldybės civilinės būklės aktų įrašus. Kol skyrybų sprendimas nebuvo užregistruotas, jūs vis dar esate oficialiai susituokę.

Atsistatydinimo aktas

Po teismo sprendimo iš esmės prasideda 3 mėnesių apeliacijos laikotarpis. Per šį laikotarpį jūs galite pateikti apeliaciją dėl sprendimo dėl santuokos nutraukimo, jei su juo nesutinkate. Jei šalys nedelsdamos sutinka su skyrybų sprendimu, šis 3 mėnesių laikotarpis gali būti atidėtas. Taip yra dėl to, kad teismo sprendimas gali būti įregistruotas tik tada, kai sprendimas tampa galutinis. Teismo sprendimas tampa galutinis tik pasibaigus trijų mėnesių apeliaciniam skundui paduoti. Tačiau jei abi šalys pasirašo atsistatydinimo sutartį, abi atsisako pateikti apeliaciją. Šalys „atsisako“ teismo sprendimo. Tada sprendimas yra galutinis ir gali būti užregistruotas nelaukiant 3 mėnesių laikotarpio. Jei nesutinkate su skyrybų sprendimu, svarbu nepasirašyti atsistatydinimo akto. Taigi akto pasirašyti nėra privaloma. Po teismo sprendimo atsistatydinimo srityje yra šios galimybės:

 • Abi šalys pasirašo atsistatydinimo aktą:
  Tokiu būdu šalys nurodo, kad nenori apskųsti sprendimo dėl santuokos nutraukimo. Šiuo atveju pasibaigia 3 mėnesių apeliacijos laikotarpis, o skyrybų procesas yra greitesnis. Skyrybas galima nedelsiant įrašyti į savivaldybės civilinės būklės aktų įrašus.
 • Viena iš dviejų šalių pasirašo atsistatydinimo aktą, kita - ne. Tačiau jis arba ji neteikia apeliacijos:
  Apeliacijos galimybė lieka atvira. Reikia palaukti 3 mėnesių apeliacijos laikotarpio. Jei jūsų (būsimasis) buvęs partneris vis dėlto nepateiks apeliacijos, skyrybas vis tiek galima galutinai įregistruoti savivaldybėje po 3 mėnesių.
 • Viena iš dviejų šalių pasirašo atsistatydinimo aktą, kita šalis pateikia apeliacinį skundą:
  Šiuo atveju procesas pereina į visiškai naują etapą ir teismas iš naujo nagrinės bylą apeliacine tvarka.
 • Nė viena iš šalių nepasirašo atsistatydinimo akto, tačiau šalys taip pat neskundžia:
  Pasibaigus 3 mėnesių apeliacijos laikotarpiui, jūs arba jūsų advokatas turi išsiųsti sprendimą dėl santuokos nutraukimo gimimų, santuokų ir mirčių registratoriui, kad jie būtų galutinai įregistruoti civilinės būklės aktų registruose.

Nutarimas dėl skyrybų tampa neatšaukiamas pasibaigus 3 mėnesių apeliacijos laikotarpiui. Kai sprendimas tampa neatšaukiamas, jis per 6 mėnesius turi būti įrašytas į civilinės būklės aktų įrašus. Jei skyrybų sprendimas nebus laiku įregistruotas, sprendimas nustos galioti ir santuoka nebus nutraukta!

Kai pasibaigs apeliacijos pateikimo terminas, jums reikės nepranešimo akto, kad santuokos nutraukimas būtų įregistruotas savivaldybėje. Dėl šio netaikymo akto turite kreiptis į teismą, kuris paskelbė sprendimą santuokos nutraukimo byloje. Šiuo aktu teismas paskelbia, kad šalys teismo sprendimo neskundė. Skirtumas nuo atsistatydinimo akto yra tas, kad netaikymo akto iš teismo prašoma pasibaigus apeliacijos terminui, tuo tarpu atsistatydinimo aktą šalių advokatai turi surašyti dar nepasibaigus apeliacinio skundo pateikimo terminui.

Norėdami gauti patarimų ir patarimų skyrybų metu, galite kreiptis į šeimos teisės advokatus Law & More. Prie Law & More suprantame, kad skyrybos ir vėlesni įvykiai gali turėti toli siekiančių padarinių jūsų gyvenimui. Štai kodėl mes laikomės asmeninio požiūrio. Mūsų teisininkai taip pat gali jums padėti bet kokiuose procesuose. Advokatai Law & More yra šeimos teisės srities ekspertai ir mielai jums, galbūt kartu su partneriu, padės jums skyrybų procesą.

Law & More