Pripažinimas ir tėvų valdžia: paaiškinti skirtumai

Pripažinimas ir tėvų valdžia: paaiškinti skirtumai

Pripažinimas ir tėvų valdžia yra du terminai, kurie dažnai painiojami. Todėl paaiškiname, ką jie reiškia ir kuo skiriasi.

pripažinimas

Motina, iš kurios gimė vaikas, automatiškai tampa teisėta vaiko tėvu. Tas pats pasakytina ir apie partnerį, kuris yra susituokęs arba registruotas motinos partneris vaiko gimimo dieną. Tada ši teisėta tėvystė yra „pagal įstatymą“. Kitaip tariant, jums nereikia nieko daryti.

Kitas būdas tapti teisėtais tėvais yra pripažinimas. Pripažinimas reiškia, kad jūs prisiimate teisėtą vaiko tėvystę, jei esate ne susituokęs arba su motina registruota partnerystė. Tu darai ne turi būti biologinis tėvas, kad tai padarytų. Vaikas gali būti pripažintas tik tada, kai vaikas yra gyvas. Vaikas gali turėti tik du teisėtus tėvus. Galite pripažinti tik vaiką, kuris dar neturi dviejų teisėtų tėvų.

Kada galite atpažinti savo vaiką?

  • Vaiko pripažinimas nėštumo metu

Tai vadinama negimusio vaisiaus pripažinimu ir pageidautina tai padaryti iki 24-osios savaitės, kad priešlaikinio gimdymo atveju pripažinimas jau būtų suplanuotas. Pripažinti vaiką galite bet kurioje Nyderlandų savivaldybėje. Jei (nėščioji) mama neatvyksta su jumis, ji turi duoti raštišką sutikimą dėl pripažinimo.

  • Vaiko pripažinimas deklaruojant gimimą

Galite pripažinti savo vaiką, jei užregistruosite gimimą. Apie gimimą pranešate savivaldybėje, kurioje gimė vaikas. Jei mama neatvyks su jumis, ji turi duoti raštišką sutikimą dėl pripažinimo. Tai taip pat yra labiausiai paplitusi atpažinimo forma.

  • Vaiko atpažinimas vėliau

Taip pat galite pripažinti vaiką, jei jis jau vyresnis ar net suaugęs. Tai galima padaryti bet kurioje Nyderlandų savivaldybėje. Nuo 12 metų reikalingas raštiškas vaiko ir mamos sutikimas. Po 16 metų reikalingas tik vaiko sutikimas.

Visais minėtais atvejais registratorius surašo pripažinimo aktą. Tai nemokama. Jei norite patvirtinimo akto kopijos, už tai imamas mokestis. Apie tai gali informuoti savivaldybė.

Tėvų valdžia

Įstatyme teigiama, kad bet kuris nepilnametis turi tėvų valdžią. Tėvų valdžia apima tėvų pareigą ir teisę auklėti savo nepilnametį vaiką ir juo rūpintis. Tai liečia nepilnamečio vaiko fizinę gerovę, saugumą ir vystymąsi.

Ar esate susituokęs arba esate registruota partnerystė? Jei taip, pripažinimo metu taip pat automatiškai įgysite tėvų valdžią savo vaikui.

Jei pripažinimas įvyksta už santuokos ar registruotos partnerystės ribų, jūs dar neturite tėvų valdžios ir dar nesate teisėtas jūsų vaiko atstovas. Tokiu atveju automatinę tėvų kontrolę turės tik mama. Ar vis dar norite bendros globos? Tada turite kreiptis į teismą dėl bendros globos. Kaip vienas iš tėvų, būtina sąlyga yra tai, kad jūs jau pripažinote vaiką. Tik tada, kai turite tėvų valdžią, galite priimti sprendimus dėl savo vaiko auklėjimo ir priežiūros. Taip yra todėl, kad teisėti tėvai, turintys tėvų kontrolę,:

  • gali priimti svarbiausius sprendimus dėl „nepilnamečio asmens“

Tai gali apimti vaiko medicininį pasirinkimą arba vaiko sprendimą, kur vaikas gyvena.

  • turi vaiko turto globą

Tai, be kita ko, reiškia, kad vienas iš tėvų, turintis globą, turi administruoti nepilnamečio turtą kaip geras administratorius ir kad šis iš tėvų yra atsakingas už žalą, atsiradusią dėl tokio netinkamo administravimo.

  • Yra teisėtas vaiko atstovas

Tai apima tai, kad globą turintis tėvas gali registruoti vaiką mokykloje ar (sporto) asociacijoje, kreiptis dėl paso ir veikti vaiko vardu teisminiuose procesuose.

Nauja sąskaita

Antradienį, 22 m. kovo 2022 d., Senatas pritarė įstatymo projektui, leidžiančiam nesusituokusiems partneriams, pripažinus jų vaiką, turėti bendrą globą. Šio įstatymo projekto iniciatoriai mano, kad galiojantys teisės aktai nebeatitinka kintančios visuomenės poreikių, kur vis labiau populiarėja įvairios bendro gyvenimo formos. Nesusituokę ir neregistruoti partneriai, pripažinę vaiką, šiam įstatymui įsigaliojus automatiškai atsakys už bendrą globą. Pagal naująjį įstatymą nebereikės tvarkyti tėvų kontrolės per teismą, jei nesate susituokę arba nesate registruota partnerystė. Tėvų valdžia automatiškai taikoma, kai jūs, kaip motinos partneris, atpažįstate vaiką savivaldybėje.

Ar turite klausimų dėl šio straipsnio? Jei taip, susisiekite su mūsų šeimos teisės teisininkai be įsipareigojimo.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.