Šmeižtas ir šmeižtas: paaiškinti skirtumai

Šmeižtas ir šmeižtas: paaiškinti skirtumai 

Šmeižtas ir šmeižtas yra terminai, kilę iš Baudžiamojo kodekso. Tai nusikaltimai, už kuriuos baudžiama piniginėmis ir net kalėjimo bausmėmis, nors Nyderlanduose retai kas nors atsiduria už grotų už šmeižtą ar šmeižtą. Tai daugiausia kriminaliniai terminai. Tačiau asmuo, kaltas dėl šmeižto ar šmeižto, taip pat daro neteisėtą veiką (CK 6 str.), todėl gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ir pagal civilinę teisę, pagal kurią supaprastinta tvarka arba nagrinėjant bylą iš esmės gali būti taikomos įvairios priemonės. pvz., neteisėtų pareiškimų ištaisymas ir pašalinimas.

Šmeižtas

Įstatymas šmeižtu (Baudžiamojo kodekso 261 str.) apibūdinamas kaip tyčinis kieno nors garbės ar gero vardo kenkimas, apkaltinant konkretų faktą, siekiant jį paviešinti. Trumpai tariant: šmeižtas įvyksta, kai kas nors sąmoningai sako „blogai“ apie kitą asmenį, kad atkreiptų į tai kitų dėmesį ir parodytų šį asmenį blogoje šviesoje. Šmeižtas apima pareiškimus, kuriais bandoma sugriauti kieno nors reputaciją.

Šmeižtas yra vadinamasis „skundo nusikaltimas“ ir yra patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, kai kas nors apie tai praneša. Šio principo išimtys yra valdžios, viešosios įstaigos ar institucijos šmeižimas ir pareigas einančio valstybės tarnautojo šmeižimas. Mirusių asmenų šmeižto atveju kraujo giminaičiai turi apie tai pranešti, jei nori, kad būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Be to, nėra bausmės, kai kaltininkas veikė būtinojoje gynyboje. Be to, asmuo negali būti nuteistas už šmeižtą, jeigu jis galėjo sąžiningai manyti, kad jam inkriminuota nusikalstama veika yra reali ir jos nustatymas atitinka viešąjį interesą. 

Šmeižtas

Be šmeižto, dar yra šmeižtas (261 Sr str.). Šmeižtas yra rašytinė šmeižto forma. Šmeižtas yra įsipareigojęs sąmoningai apjuodinti ką nors viešai, pavyzdžiui, laikraščio straipsniu ar viešu forumu svetainėje. Šmeižtas garsiai skaitomuose raštuose taip pat priskiriamas šmeižtui. Kaip ir už šmeižtą, už šmeižtą baudžiamasis persekiojamas tik tada, kai auka praneša apie šį nusikaltimą.

Skirtumas tarp šmeižto ir šmeižto

Šmeižimas (Baudžiamojo kodekso 262 str.) reiškia, kad kažkas viešai kaltina kitą asmenį, kai žino arba turėjo žinoti, kad tie kaltinimai nepagrįsti. Kartais gali būti sunku nubrėžti ribą su šmeižtu. Jei žinote, kad kažkas netiesa, tai gali būti šmeižtas. Jei sakai tiesą, tai niekada negali būti šmeižtas. Tačiau tai gali būti šmeižtas arba šmeižtas, nes už tiesos sakymą taip pat gali būti baudžiama (taigi – neteisėta). Iš tikrųjų svarbu ne tiek tai, ar kas nors meluoja, o tai, ar aptariamas kaltinimas turi įtakos kieno nors garbei ir reputacijai.

Susitarimas tarp šmeižto ir šmeižto

Asmuo, kaltas dėl šmeižto ar šmeižto, rizikuoja būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau asmuo taip pat padaro deliktą (CK 6 str.) ir nukentėjusysis gali jam pareikšti ieškinį civilinės teisės keliu. Pavyzdžiui, nukentėjusysis gali reikalauti kompensacijos ir pradėti sutrumpintą procesą.

Bandė šmeižti ir šmeižti

Taip pat baudžiama už bandymą šmeižti ar šmeižti. „bandymas“ reiškia bandymą šmeižti arba šmeižti kitą asmenį. Čia reikalaujama, kad prasidėtų nusikaltimo vykdymas. Ar žinote, kad kas nors paskelbs apie jus neigiamą žinutę? Ir ar norite tam užkirsti kelią? Tada galite prašyti teismo supaprastinto proceso tvarka tai uždrausti. Tam jums reikės advokato.

ataskaita

Žmonės ar įmonės kasdien kaltinami sukčiavimu, sukčiavimu ir kitais nusikaltimais. Tai kasdienybė internete, laikraščiuose, televizijoje ir radijuje. Tačiau kaltinimai turėtų būti pagrįsti faktais, ypač jei tie kaltinimai rimti. Jei kaltinimai yra nepagrįsti, kaltinimus pateikęs asmuo gali būti kaltas dėl šmeižto, šmeižto ar šmeižto. Tada pravartu pradėti nuo pranešimo policijai. Tai galite padaryti patys arba kartu su savo advokatu. Tada galite atlikti šiuos veiksmus:

Žingsnis 1: patikrinkite, ar kalbate apie šmeižtą (rašymą) ar šmeižtą

Žingsnis 2: Praneškite asmeniui, kad norite, kad jis sustotų, ir paprašykite ištrinti pranešimus.

Ar žinutė yra laikraštyje ar internete? Paprašykite administratoriaus pašalinti pranešimą.

Taip pat praneškite, kad imsitės teisinių veiksmų, jei asmuo nesustabdys arba neištrins pranešimų.

Žingsnis 3: Sunku įrodyti, kad kažkas tyčia nori sugadinti jūsų „gerą vardą“. Kas nors taip pat gali apie jus kalbėti neigiamai, kad įspėtų kitus. Ir šmeižtas, ir šmeižtas yra baudžiamieji nusikaltimai ir „skundo nusikaltimas“. Tai reiškia, kad policija ką nors gali padaryti tik tuo atveju, jei pats apie tai praneši. Taigi surinkite kuo daugiau įrodymų, pavyzdžiui:

  • laiškų, nuotraukų, laiškų ar kitų dokumentų kopijas
  • WhatsApp žinutės, el. laiškai ar kitos žinutės internete
  • kitų ką nors mačiusių ar girdėjusių pranešimų

Žingsnis 4: Turite apie tai pranešti policijai, jei norite, kad būtų iškelta baudžiamoji byla. Prokuroras nusprendžia, ar turi pakankamai įrodymų, ir pradeda baudžiamąją bylą.

Žingsnis 5: Jei pakanka įrodymų, prokuroras gali pradėti baudžiamąją bylą. Teisėjas gali skirti bausmę, dažniausiai baudą. Taip pat teisėjas gali nuspręsti, kad asmuo turi ištrinti pranešimą ir nebeplatinti naujų pranešimų. Nepamirškite, kad baudžiamoji byla gali užtrukti ilgai.

Ar nebus baudžiamosios bylos? O gal norite, kad įrašai būtų greitai pašalinti? Tada galite pateikti ieškinį civiliniam teismui. Tokiu atveju galite paprašyti šių dalykų:

  • pašalinti pranešimą.
  • draudimas skelbti naujas žinutes.
  • „pataisymas“. Tai apima ankstesnės ataskaitos ištaisymą / atkūrimą.
  • kompensacija.
  • bauda. Tuomet pažeidėjas taip pat privalo sumokėti baudą, jei nevykdys teismo sprendimo.

Žala už šmeižtą ir šmeižtą

Nors galima pranešti apie šmeižtą ir šmeižtą, už šiuos nusikaltimus retai gresia laisvės atėmimo bausmė, daugiausia – santykinai maža bauda. Todėl daugelis nukentėjusiųjų nusprendžia imtis teisinių veiksmų prieš kaltininką (taip pat) per civilinę teisę. Nukentėjusioji šalis turi teisę į kompensaciją pagal Civilinį kodeksą, jeigu kaltinimas ar kaltinimas yra neteisėtas. Gali būti patirta įvairių rūšių žala. Pagrindinės – reputacijos ir (įmonėms) apyvartos žala.

Recidyvizmas

Jei kas nors pakartotinai nusižengia arba yra teisme dėl šmeižto, šmeižto ar šmeižto kelis kartus, jis gali tikėtis didesnės bausmės. Be to, reikia įvertinti, ar nusikalstama veika buvo tęstinė, ar atskiros veikos.

Ar jums gresia šmeižtas ar šmeižtas? O ar norėtumėte daugiau informacijos apie savo teises? Tada nedvejokite kontaktas Law & More teisininkai. Mūsų teisininkai yra labai patyrę ir mielai jums patars bei padės teismuose procesuose. 

 

 

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.